Narodowy Fundusz Zdrowia planuje podnieść cenę świadczeń o 2 zł za punkt – z 52 do 54 zł. W efekcie szpitale dostaną od września o 4% pieniędzy więcej. To nie wystarczy nawet na pokrycie kosztów wzrostu płac – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Narodowy Fundusz Zdrowia planuje podnieść cenę świadczeń o 2 zł za punkt – z 52 do 54 zł. W efekcie szpitale dostaną od września o 4% pieniędzy więcej. To nie wystarczy nawet na pokrycie kosztów wzrostu płac – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".