Jest szansa, że w najbliższych latach w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zacznie funkcjonować program przeszczepiania nerek. Był to jeden z wątków, jaki został poruszony w czasie konferencji zorganizowanej w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji.