„Możliwość wnoszenia przez pacjentów dopłat do ponadstandardowych świadczeń medycznych to co do zasady słuszny kierunek” – czytamy w projekcie stanowiska rządu na temat zgłoszonego przez Nowoczesną projektu nowelizacji o świadczeniach. Jednak choć Ministerstwo Zdrowia – a konkretnie wiceminister Krzysztof Łanda – nie odżegnuje się od możliwości wprowadzenia współpłacenia, rząd nie poprze projektu opozycyjnego klubu.

Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda. Fot. MZ