Jeśli partia polityczna uznaje, że zdrowie to bardzo ważna dziedzina życia, wysyła do ministerstwa sekretarza stanu lub powołuje pełnomocnika rządu do spraw reformy – mówi Maria Ochman, przewodnicząca Służby Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" i dodaje: – Reformy wprowadza się w pierwszym roku rządów albo w ogóle.