Sieć szpitali to chybione przedsięwzięcie i niczego nie poprawi - uważa Zdzisław Szramik, wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. - To tylko zmiana wizerunkowa, pozorowana, która w praktyce niczego dobrego nie przyniesie ani pacjentom, ani pracownikom ochrony zdrowia. Znów stracimy kilka lat i pewnie niepotrzebnie wydamy na ruchy administracyjne niemałe środki, które powinny być wydane na leczenie pacjentów - twierdzi.