Początek kwietnia nie będzie łatwy dla Ministerstwa Zdrowia. 1 kwietnia negocjacje w sprawie ewentualnego odmrożenia kwoty bazowej w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu pracowników ochrony zdrowia, następnego dnia – manifestacja szpitali powiatowych przed siedzibą resortu i posiedzenie Komisji Zdrowia w sprawie wysokości nakładów. Wspólny mianownik: pieniądze, a raczej ich niedostatek.
Siedziba Ministerstwa Zdrowia. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta