Sieć szpitali miała zwiększyć dostęp pacjenta do świadczeń specjalistycznych, motywować dyrektorów szpitali do przesuwania części świadczeń ze szpitali do AOS, miała w końcu spowodować, by pacjentami wymagającymi bardziej zaawansowanego leczenia zajmowały się placówki z wyższych poziomów systemu zabezpieczenia. Nic z tych założeń nie udało się osiągnąć.
Fot. Łukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta