Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podpisał kilka zarządzeń w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów. Zmiany „polegają na podwyższeniu wyceny punktowej świadczeń w związku z ponoszonymi przez świadczeniodawców rosnącymi kosztami, będącymi pochodną wzrostu ogólnych kosztów udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, których wyceny nie były podnoszone od kilku lat” – wyjaśnia płatnik.
Fot. Jakub Grzymek / Kurier MP