Łukasz Szumowski, Andrzej Sośnierz, Bolesław Piecha, Wojciech Maksymowicz, Tomasz Latos i Czesław Hoc z Prawa i Sprawiedliwości, Riad Haidar, Marek Hok i Rajmund Miller z Koalicji Europejskiej, Władysław Kosiniak-Kamysz i Radosław Lubczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego - to m.in. oni reprezentować będą środowisko medyczne w nowym Sejmie. Próbę wyborczą przeszła również wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko i dyrektor szpitala wojewódzkiego w Elblągu Elżbieta Gelert.
Fot. Rafał Zembrzycki / Sejm