Wprowadzenie nielimitu do specjalistów skróci kolejki, tak jak zrobiliśmy to z tomografią czy rezonansem. Ruszamy z tym od stycznia albo od marca – powiedział w Radiu ZET minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Wszystko po to, żeby każdy pacjent, który przyjdzie do specjalisty, mógł być „zapłacony”. To da efekt, że dyrektorzy zwiększą obsadę. W tej chwili w NFZ przeliczamy wszystkie kwoty, bo każdy taki ruch to są setki milinów, jeżeli nie miliardy złotych – przyznał.