Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych wyraziło "ogromne zaniepokojenie coraz częstszymi bezpośrednimi atakami na osoby wykonujące zawody pielęgniarki i położnej w trakcie realizacji i w związku z wykonywaniem czynności polegających na udzielaniu świadczeń zdrowotnych". Władze samorządu pielęgniarek i położnych zwróciły się z apelem do Ministra Zdrowia o "pilne podjęcie działań mających na celu realne zagwarantowanie personelowi medycznemu bezpieczeństwa wykonywania zawodu i udzielania świadczeń zdrowotnych".
Fot. Kornelia Głowacka-Wolf / Agencja Gazeta