Spośród ponad 8 tysięcy lekarzy, którzy wzięli udział w ankiecie rozpisanej przez Naczelną Izbę Lekarską, trzy czwarte opowiedziało się przeciw konieczności wybierania między pracą w publicznym i prywatnym sektorze – co zaproponował przewodniczący OZZL, Krzysztof Bukiel. Gdyby jednak takie rozwiązanie zostało wprowadzone, trzy czwarte lekarzy deklaruje wybór sektora prywatnego.
Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta