Szpital wojewódzki w Płocku walczy o wyższy kontrakt z NFZ. Na razie lecznica działa na podstawie tzw. prowizorium budżetowego. W styczniu i w lutym szpital dostał tyle samo pieniędzy, jak w dwóch pierwszych miesiącach ubiegłego roku. Tymczasem znacząco rosną koszty – mówi w Stanisław Kwiatkowski, dyrektor placówki.