W dniu 31 stycznia przedstawiciele Pracodawców RP przekazali wiceministrowi zdrowia Januszowi Cieszyńskiemu postulaty i rekomendacje dotyczące funkcjonowania systemu rehabilitacji medycznej. W opinii ekspertów konieczne są zmiany w zasadach finansowania świadczeń, wzrost wynagrodzeń fizjoterapeutów, zwiększenie nakładów finansowych oraz weryfikacja skuteczności kinezyterapii i fizykoterapii.