mp.pl to portal zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Prosimy wybrać:

Legionowo - budowa szpitala na ostatniej prostej

23.02.2021
MON

Można powiedzieć, że budowa szpitala w Legionowie jest już na ostatniej prostej. Planowane otwarcie szpitala było na drugi kwartał 2022 roku. Wiele na to wskazuje, że szpital przyjmie pacjentów wcześniej. Najważniejsze jest to, że szpital powstaje, a prace są zaawansowane – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w czwartek, 18 lutego br. w Legionowie.

O tym się mówi

  • Nie ma zgody na chore warunki
    Minister stwarza cieplarniane warunki dla funkcjonowania lekarza w modelu: etat w klinice, kontrakt w prywatnej poradni lub ewentualnie czterech, własna praktyka i jeszcze dyżury w szpitalu powiatowym – mówi Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.
  • Skromna korekta wskaźników
    Nie 1,27 a 1,31 ma wynosić w tym roku wskaźnik, przez który przemnożona zostanie kwota bazowa przy obliczaniu minimalnego wynagrodzenia lekarzy specjalistów – proponuje MZ. Resort obiecuje też, że wyższe wskaźniki wejdą w życie od 1 lipca 2021 r.
  • Stałe ryzyko, incydentalne pieniądze
    Jeżeli lekarz pracuje na oddziale, na którym są łóżka covidowe, to próba stwierdzenia, że jeden anestezjolog obsługiwał łóżka covidowe, a drugi nie, jest po prostu śmieszna. To są żenujące próby pozbawiania lekarzy dodatków – mówi Jerzy Wyszumirski, przewodniczący Związku Zawodowego Anestezjologów.