Nasz protest to próba wyegzekwowania pozytywnych zmian. Zmian należących się pacjentom. Narracja rządowa o tym, że rząd coś robi dla ochrony zdrowia to – kolokwialnie, ale precyzyjnie określając – „ściemnianie” – ogłosił Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy przed czwartkową turą rozmów z Ministerstwem Zdrowia.
Manifestacja pracowników ochrony zdrowia, Warszawa 11 września 2021 r. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta