W ciągu pierwszych kilku dni karetka, w której dyżurują wolontariusze w ramach akcji „Medycy na granicy” wyjeżdżała do obcokrajowców przebywających blisko granicy, choć poza strefą stanu wyjątkowego, już kilka razy. Według relacji dyżurujących, również do przypadku bezpośredniego zagrożenia życia, w sytuacji gdy dyspozytor PRM odmówił wysłania zespołu ratownictwa medycznego.
Wolontariusze akcji „Medycy na Granicy” dowieźli kobietę, mężczyznę i dziecko do szpitala w Hajnówce, 10 października 2021 r. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta