To dopiero początek – zapowiedział dyrektor Marcin Jędrychowski podczas wernisażu wystawy obrazów pochodzących z kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w przestrzeniach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. – Chciałbym żeby sztuka na stałe była obecna w Szpitalu Uniwersyteckim w Prokocimiu. Bez wątpienia bowiem obcowanie ze sztuką – wszelkimi jej formami – są wsparciem w dochodzeniu do zdrowia – dodał.