Występujemy do rządu z propozycją: będzie zgoda na pracę powyżej 48 godzin, przez jakiś czas - w zamian za odpowiednie, zgodne z naszymi postulatami płace zasadnicze. Zawarliśmy tę propozycję w listach do minister zdrowia oraz do premiera - zapowiedział przewodniczący Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel.