- Dzięki temu bezpośrednio po skończeniu studiów i złożeniu Lekarskiego Egzaminu Państwowego 2,5 tysiąca lekarzy oraz 800 dentystów otrzyma prawo wykonywania zawodu - powiedziała minister zdrowia. - Oznacza to, że od 1 stycznia, jeśli cały cykl legislacyjny będzie sprawny i nie będzie obstrukcji ze strony opozycji, na rynku medycznym zafunkcjonują kolejni lekarze, którzy będą mogli samodzielnie dyżurować - dodała.