Dług dotyczy m.in. nieopłaconych rachunków za leki i media. Sytuacja finansowa szpitala załamała się w zeszłym roku. Dyrekcja placówki stwierdza, ze na skutek niedoszacowanych przez NFZ cen procedur pediatrycznych oraz konieczności wypłacenia pracownikom wysokich podwyżek sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej. Dyrektor placówki, Jerzy Szarecki już pod koniec ubiegłego roku zabiegał u wojewody i parlamentarzystów z regionu o pomoc finansową.