Poprawki do projektu ustawy o zakładach opieki zdrowotnej mają być gotowe w przyszłym tygodniu. Zgodnie z nimi przekształcanie szpitali w spółki prawa handlowego ma być obligatoryjne, a nie – jak do tej pory zapowiadano – dobrowolne. Samorządy będą miały możliwość sprzedaży całych szpitali przekształconych w spółki, a nie - jak dotąd mówiono - tylko 49% udziałów w spółkach.