We wrześniu radni województwa dolnośląskiego podejmą ostateczną decyzję w sprawie połączenia Okręgowego Szpitala Kolejowego i Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka i przeniesienia w 2012 r. do nowego obiektu na 500-600 łóżek. Nad szczegółami połączenia pracują już specjalne zespoły powołane w obu szpitalach.
Związkowcy z "Solidarności" obu szpitali oraz załoga OSK spotkali się z wicemarszałkiem Piotrem Borysem i Romanem Szełemejem, pełnomocnikiem marszałka ds. restrukturyzacji służby zdrowia. Szełemej przekonuje, że połączenie da rocznie ponad 5-7 mln zł oszczędności.