NFZ twierdzi, że nie może przekazywać zgromadzonych pieniędzy świadczeniodawcom, bo nie ma informacji z Policji, które pozwoliłby identyfikować sprawców wypadków. Policja natomiast tłumaczy, że nie przesyła danych, bo nie zostało ustalone, kto pokrywa koszty związane ze zmianą formatu informacji (NFZ i Policja mają inne programy komputerowe).