W południe przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15 w Warszawie odbyła się pikieta pracowników sanepidów, zorganizowana przez Sekcję Krajową NSZZ "Solidarność" Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych. Jednocześnie związkowcy wystosowali pismo do minister zdrowia Ewy Kopacz.