18 czerwca prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz przedstawił na posiedzeniu senackiej Komisji Zdrowia informacje na temat nowego systemu rozliczeń NFZ ze szpitalami - systemu Jednorodnych Grup Pacjentów (JGP), który obowiązywał będzie od 1 lipca br.