Starostowie Dolnego Śląska zaprotestowali przeciwko dotychczasowym zasadom finansowania szpitalnej opieki medycznej i uznali, że wprowadzenie nowego systemu rozliczeń musi spowodować poprawę sytuacji finansowej szpitali powiatowych, nie pogłębiając powstałego tam kryzysu.