Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił - zarządzeniem prezesa Jacka Paszkiewicza z 7 lipca - terapeutyczny program zdrowotny "Zapobieganie krwawieniom u dzieci z hemofilią A i B". Cele programu obejmują pierwotną profilaktykę krwawień u dzieci chorych na ciężką postać hemofilii A i B oraz wtórną profilaktykę krwawień u dzieci z ciężką i umiarkowaną, o ciężkim przebiegu klinicznym, hemofilią A i B.