Sąd Okręgowy w Krakowie orzekł, że były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ma zapłacić 7 tys. zł za naruszenie dóbr osobistych kardiochirurga Mirosława Garlickiego poprzez naruszenie zasady domniemania niewinności. Polityk Prawa i Sprawiedliwości ma ponadto publicznie przeprosić lekarza i w ciągu 2 tygodni od uprawomocnienia się wyroku zamieścić na własny koszt stosowne oświadczenie po głównych wydaniach serwisów informacyjnych TVP, Polsatu i TVN. Ziobro ma także zapłacić 950 zł kosztów sądowych.