Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej złożyli 25 sierpnia w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez dyrekcję placówki. Przewodnicząca "Solidarności" w dąbrowskiej Lecznicy Elżbieta Żuchowicz wyjaśnia, że dyrektor nie podjął w terminie rokowań z pracownikami, którzy rozpoczęli spór zbiorowy.