4 września sejmowa Komisja Zdrowia przystąpiła do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy - Przepisy wprowadzające ustawy z zakresu ochrony zdrowia. Jednak przedstawiciel wnioskodawców poseł Beata Małecka-Libera (PO) poinformowała, że w związku z wprowadzeniem poprawek do ustaw tworzących tzw. pakiet zdrowotny, konsekwentnie będą wniesione poprawki do ustawy wprowadzającej. W efekcie Komisja zdecydowała o przystąpieniu do rozpatrzenia powyższego projektu w dniach 10 i 11 września br.
Projekt ustawy wprowadzającej tzw. pakiet zdrowotny wpłynął do Sejmu 8 lutego br., 10 marca skierowano go do I czytania na posiedzeniu Sejmu, które odbyło się 27 marca. Opozycja zgłosiła wówczas wniosek o odrzucenie projektu ustawy w I czytaniu, który jednak przepadł w głosowaniu.