8 września w godzinach 8.00-10.00 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Norberta Barlickiego UM w Łodzi pielęgniarki i położne przeprowadziły strajk ostrzegawczy. W proteście nie wzięły udziału siostry z m.in. na oddziale dializ, intensywnej terapii i w izbie przyjęć. Na oddziałach pozostały pielęgniarki oddziałowe i lekarze.