"Gazeta Wyborcza" twierdzi, że rząd zamierza przeprowadzić komercjalizację szpitali nawet wbrew wetu prezydenta. Sposoby na to są dwa: albo porozumienie z SLD w celu obalenia weta, albo oddłużenie tylko tych zakładów opieki zdrowotnej, które zostaną przekształcone w spółki prawa handlowego.