26 września policjanci z Kalisza (Wielkopolskie) zatrzymali do wytrzeźwienia 46-letnią lekarkę, która przyjmowała pacjentów w ośrodku zdrowia w miejscowości Brzeziny. Nietrzeźwa lekarka miała ponad 3 promile alkoholu w organiźmie. Kobietę odwieziono do izby wytrzeźwień. Za narażenie pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić jej do 3 lat więzienia.
- Na razie czyn lekarki jest traktowany jako wykroczenie, ponieważ dopiero biegli stwierdzą, czy przyjmując pacjentów, naraziła ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. W tym celu zabezpieczono całą dokumentację medyczną, sporządzoną przez lekarkę feralnego dnia - wyjaśnia Monika Rataj z zespołu prasowego policji w Kaliszu.