W poniedziałek minister zdrowia Ewa Kopacz zainaugurowała rok akademicki 2008/2009 na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Uroczystość odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Nowym studentom szefowa resortu zdrowia życzyła rozpoczęcia kariery zawodowej w "normalnie funkcjonującym systemie zdrowia".