08.12.2008
Radio Kielce, Radio FaMa, TVP Kielce, Gazeta Wyborcza
Już 10 świętokrzyskich szpitali podpisało kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jako pierwsze z zawiązanego na początku listopada Porozumienia Świętokrzyskiego wyłamały się pod koniec miesiąca niepubliczne lecznice w Jędrzejowie i Kielcach, a także niepubliczny Dziecięcy Szpital "Górka" w Busku-Zdroju oraz publiczny powiatowy Sandomierzu. W pierwszym tygodniu grudnia dołączyły do nich placówki w Opatowie, Ostrowcu, Starachowicach, Staszowie i Włoszczowie oraz MSWiA w Kielcach.