Według informacji TVN, 8 specjalistów z COI zarobiło w ciągu 2,5 roku blisko 2 mln zł za prowadzenie szkoleń dla lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej z zakresu profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów, a także opieki nad chorymi po leczeniu onkologicznym. Szkolenia te były finansowane z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Ministerstwo Zdrowia za cały program szkoleń w zakresie minimum onkologicznego zapłaciło 7,5 mln zł.