mp.pl to portal zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów — prosimy wybrać:

Lekarz wygrał odszkodowanie za pracę ponadnormatywną

13.02.2009
Gazeta Lubuska, inf. wł.
Jeden z lekarzy zatrudnionych w szpitalu powiatowym w Świebodzinie (Lubuskie) pozwał placówkę o 4 tys. zł za pracę przekraczającą normy, co uniemożliwiało mu skorzystanie z wypoczynku, a to stanowiło zagrożenia dla jego zdrowia. Leszek Boczkowski zarzucił również lecznicy, że przemęczenie utrudniało mu koncentrację i naukę, co spowodowało przedłużenie przebiegu stażu specjalizacyjnego.
O tym się mówi
  • Bliżej końca "refundologii"?
    Nie obiecuję, że stanie się to w czerwcu, ale finalizujemy prace nad zdjęciem z lekarzy obowiązku określania poziomu refundacji – mówiła podczas Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Lekarzy minister zdrowia Izabela Leszczyna. Największym aplauzem delegaci powitali słowa o likwidacji zespołów ds. błędów medycznych w prokuraturach.
  • MZ i NFZ chcą wspierać procesy konsolidacji szpitali
    Ma to być remedium na problemy szpitalnictwa i – obok odwracania piramidy świadczeń – kluczowy element zmian systemowych. Minister zdrowia zapowiedziała, że rozmowy z przedstawicielami samorządów, o których wspominała już w marcu, ruszą lada chwila.
  • Na rozmowy o systemie nie ma miejsca i czasu
    MZ nie potrafi załatwić tak błahej systemowo sprawy, jak uwolnienie od kary lekarzy ukaranych za tzw. nienależną refundację preparatu mlekozastępczego. Jak mamy uwierzyć, że możliwe będą jakiekolwiek decyzje systemowe? – pyta Łukasz Jankowski, prezes NRL.