16 lutego 2009 roku Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego uroczyście podpisał umowy z 17 placówkami ochrony zdrowia w regionie na wyposażenie szpitali w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W sumie placówki otrzymają z budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2007-2013 ponad 17 milionów złotych.