Rezonans magnetyczny należący do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii został poświęcony przez biskupa diecezji kieleckiej Kazimierza Ryczana. W uroczystości przekazania do użytku tej aparatury uczestniczyli marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz wicemarszałek Marek Gos. - Aby ten sprzęt służył dobrze naszym pacjentom – podkreślał bp Ryczan.