18 grudnia w Bolesławcu Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński otworzył Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego powstanie zostało sfinansowane głównie ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W otwarciu wzięli także udział m.in. Pełnomocnik Zarządu Województwa ds. służby zdrowia Roman Szełemej, starosta bolesławiecki Cezary Przybylski, Przewodniczący Rady Powiatu Karol Stasik oraz dyrektor szpitala Adam Zdaniuk.