Sześciu kolejnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego podpisało w przedostatnim dniu 2009 roku umowy na dofinansowanie swoich projektów. Dwa z nich dotyczą ochrony zdrowia. Podpisanie umów jeszcze w grudniu jest korzystniejsze, niż za kilka dni, w nowym roku – złotówki bowiem wypłaca się według kursu euro z poprzedniego miesiąca, a ten od kilku tygodni zniżkuje.