mp.pl to portal zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów — prosimy wybrać:

Szpital w Kraśniku tnie pensje

11.02.2010
Dziennik Wschodni, TVP Lublin
Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Kraśniku (Lubelskie) zapowiedziała obniżkę płac wszystkich pracowników o 10%, tłumacząc się zmniejszonym kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia. Załoga się nie zgadza, związki zawodowe już zapowiadają spór zbiorowy. Nie wykluczają, że dojdzie do strajku. Na 9 lutego zaplanowane było spotkanie władz szpitala, pracowników i starostwa. Jednak ze względu na urlop dyrektora i chorobę starosty rozmowy przełożono na 16 lutego.
O tym się mówi
  • Ile szpitali potrzebujemy w Polsce?
    Żaden szpital nie zostanie zamknięty. Ale co to w zasadzie znaczy „szpital” i czy brak zagrożenia likwidacją oznacza brak zmian?
  • Pozorny sprzeciw
    Ministerstwo nauki tworzy grunt pod umożliwienie kontynuowania kształcenia przyszłych lekarzy w szkołach, które nie mają wymaganego zaplecza dydaktycznego – uważają przedstawiciele samorządu lekarskiego.
  • System przypomina zmurszały budynek
    Liczyliśmy na to, że ten rząd zmieni metodę i ustawę, stanie w prawdzie i głośnio przyzna, że pieniędzy jest zdecydowanie za mało. Tak się nie stało, kontynuowana jest polityka zaciemniania obrazu, co nas bardzo boli – mówi prezes NRL Łukasz Jankowski.