Ponad 30 salowych z dąbrowskiego Szpitala Specjalistycznego w dalszym ciągu okupuje siedzibę urzędu miasta. Jutro o godz. 13.30 przed budynkiem odbędzie się solidarnościowa pikieta organizowana przez Śląsko-Dąbrowską "S".
Prezydent Nawrocki zawetował ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej dot. chorób zakaźnych, zawierającą też przepisy o egzaminach językowych dla lekarzy spoza UE. W jego ocenie ta część regulacji budzi wątpliwości co do bezpieczeństwa pacjentów. Z decyzji zadowolony jest samorząd lekarski.
Do wyborów trzeba znaleźć pieniądze, by utrzymać funkcjonalność systemu. Potem konieczna będzie duża reforma – od finansowania po podział odpowiedzialności między państwem i regionami – mówi Marek Balicki.
Decyzja wydana przez Rzecznika Praw Pacjenta potwierdza, że wydanie zwolnienia lekarskiego należy traktować jako istotny element realizacji zaleceń lekarskich.