Dyrektorzy szpitali powiatowych z Lubelszczyzny prawdopodobnie podpiszą nowe kontrakty na lecznictwo szpitalne. Placówki, którym zaproponowano umowy niższe od dotychczasowych, mogą liczyć na to, że Narodowy Fundusz Zdrowia przekaże im dodatkowe środki z puli, którą ma niebawem otrzymać.