Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął 20 grudnia rezolucję w sprawie kontraktowania świadczeń zdrowotnych na rok 2011 przez Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Radni wyrazili "głębokie zaniepokojenie możliwymi ograniczeniami dostępności do usług medycznych w Małopolsce w roku 2011 i w latach następnych, jak i możliwym obniżeniem ich jakości w wyniku zaniżonego wartościowania świadczeń".