mp.pl to portal zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów — prosimy wybrać:

Jednak prywatyzacja w ochronie zdrowia

12.09.2010
Zbigniew Kuźmiuk
kuzmiuk.blog.onet.pl
1. Przypominacie sobie państwo, jak w kampanii prezydenckiej Platforma broniła się przed stwierdzeniami, że chce prywatyzacji w ochronie zdrowia. Jej kandydat Bronisław Komorowski procesował się nawet w trybie wyborczym w tej sprawie z kandydatem PiS Jarosławem Kaczyńskim. I sąd przyznał rację Komorowskiemu, twierdząc, że Platforma prywatyzacji nie chce.

Minęło 2 miesiące i Minister Zdrowia Ewa Kopacz zaprezentowała podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy pomysły na reformy w ochronie zdrowia, które nieuchronnie oznaczają prywatyzację jej substancji materialnej.

O tym się mówi
  • Zdrowie. Zmiany, ale jakie?
    Mimo że media piszą o karuzeli stanowisk w resorcie zdrowia i NFZ, jest kilka takich, na których zmian nie było, czego premier (oraz jego otoczenie) nie rozumie i – co więcej – tych zmian się domaga.
  • Ile szpitali potrzebujemy w Polsce?
    Żaden szpital nie zostanie zamknięty. Ale co to w zasadzie znaczy „szpital” i czy brak zagrożenia likwidacją oznacza brak zmian?
  • Pozorny sprzeciw
    Ministerstwo nauki tworzy grunt pod umożliwienie kontynuowania kształcenia przyszłych lekarzy w szkołach, które nie mają wymaganego zaplecza dydaktycznego – uważają przedstawiciele samorządu lekarskiego.