4 marca podczas posiedzenia Zarządu Województwa Opolskiego marszałek Józef Sebesta przekazał informację, że szpitale w regionie otrzymają pieniądze za część nadwykonań z ubiegłegom roku. - To bardzo dobra informacja - mówił - bo Opolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, dzięki racjonalnej gospodarce finansowej, wygospodarował 22 mln zł. To ponad 50% ubiegłorocznych nadwykonań, które we wszystkich szpitalach w województwie opolskim wyniosły 42 mln zł.