Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2011-2016, przedłożone przez ministra zdrowia. Na realizację programu w latach 2011-2016 z budżetu państwa wydatkowane zostanie 293 627 808 zł. Podstawowym zadaniem programu będzie ograniczenie używania narkotyków i skuteczniejsze rozwiązywanie problemów społecznych i zdrowotnych z tym związanych.