21 marca w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się roczna narada wojewody Ryszarda Wilczyńskiego z ponad 60 konsultantami regionalnymi w różnych dziedzinach ochrony zdrowia. Dyskusja dotyczyła zapewnienia opieki zdrowotnej na Opolszczyżnie oraz wypracowania lepszej współpracy konsultantów z wojewodą oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.